Zalety małego, kameralnego wesela.

Wypowiedzenie sakramentalnego „tak” to niezwykle ważna i piękna chwila – zarówno dla przyszłych małżonków, jak i ich najbliższej rodziny czy przyjaciół. Deklarując sobie dozgonną miłość oraz dzieląc się swoim szczęściem z innymi, zależy nam, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich zaproszonych gości.

Idealną alternatywą dla hucznych wesel, zyskującą na swojej popularności, są wesela kameralne, zarezerwowane dla kilku, najważniejszych dla nas osób. Rezygnacja z wielopokoleniowego przyjęcia okazuje się być atrakcyjną opcją nie tylko ze względów finansowych, ale również – organizacyjnych.

Ludzie, którzy cię kochają

Kameralne wesela nie przekraczają liczebnością 40 osób. Zaproszeni goście to najczęściej nasza najbliższa rodzina – rodzice, teściowe, rodzeństwo – oraz przyjaciele, których znasz od lat. Tak niewielka garstka bliskich Ci osób to gwarancja całkowitego wsparcia, pozytywnych emocji i udanej zabawy, podczas której każdy się zna i ma wspólne tematy do rozmów. Poczucie to minimalizuje stres związany z organizacją przyjęcia weselnego, a ewentualna wpadka nie jest tak trudnym do przebrnięcia elementem.

Minimalne koszty

Wesele to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. Na ostateczną sumę wpływ ma m.in. druk zaproszeń, projekt i uszycie sukni ślubnej, wizażystka, kosmetyczka, catering, wynajęcie sali, zarezerwowanie terminu w urzędzie, wszelkie poprawki krawieckie, alkohol i dekoracje. Większość tych wydatków uzależniona jest od liczby zaproszonych gości – a tu zasada jest prosta: więcej gości to większe koszty. Zapewnienie każdemu z nich wyżywienia, noclegu, transportu oraz dostarczenie zaproszeń generuje i mnoży wydatki, nierzadko przekraczając wstępnie obrany plan. Problem jest tym większy, gdy nasze wesele znajduje się za granicą lub jeśli nasz rodzina dojeżdża z różnych części Polski.

Do ostatecznych wydatków doliczyć również musimy poprawiny. W przypadku dużych, pełnych przepychu przyjęć, zapewnić musimy dodatkowe wyżywienie i warunki do świętowania. Na skromnych poprawinach wystarczy wspólny obiad, wieczorny grill lub spokojny relaks w ogrodzie, nieopodal hotelu.

Mała sala – duże możliwości

Kameralne przyjęcie stwarza też ogrom możliwości dekoracyjnych. Wybierając niewielkie salki, takie jak np.

Możemy zaaranżować je według najmodniejszych styli weselnych. Od wielu sezonów królują aranżacje boho – bazujące na naturalnych dekoracjach z kwiatów i roślin, ozdobionych koronkowymi obrusami i frędzlami, wszywanymi w poszewki poduszek. Wraz z nim króluje styl rustykalny, który bazuje na drewnie, szklanych dodatkach, suszonych gałęziach i lampionach, dekorujących schodki lub parkiet. Alternatywą dla tych romantycznych aranżacji pozostaje wiecznie modny styl glamour, bazujący na marmurowych dodatkach, atłasowych dekoracjach, masywnych kolumnach. Aranżując niewielką salę zyskujemy więc ogromną swobodę, którą z pewnością docenią pary uwielbiające dbać o detale i szczegóły.

Odkryj

Wirtualny spacer

Recepcja

T: +48 530 499 886

E: recepcja@staragarbarnia.pl

 

Od 28.01.2021 Stara Garbarnia korzysta z subwencji finansowej w ramach „TARCZA PFR 2.0”

Biuro imprez

E-mail: info@staragarbarnia.pl

Justyna Pięciak
Tel.: 664 953 946
E-mail: j.pieciak@staragarbarnia.pl

Krzysztof Kowalski
Tel.: 664 951 855
E-mail: k.kowalski@staragarbarnia.pl

Lokalizacja

Hotel Stara Garbarnia

ul. Wielkopolska 72

54-027 Wrocław

Newsletter