3 triki, dzięki którym Twoje wesele będzie romantyczne.

Deklaracja miłości, wypowiadana przez przyszłą żonę i przyszłego męża, to niezwykle ważny i wzruszający moment zaślubin. Sam akt składania przysięgi jest jednym z najbardziej sentymentalnych i najlepiej zapamiętywanych momentów, pod koniec którego para młoda staje się oficjalnie małżeństwem. Łzy wzruszenia wynikają głównie ze szczęścia i romantycznej aury, która unosi się w powietrzu i otula wszystkich zaproszonych gości.

Nic więc dziwnego, że wiele par chce zaaranżować swoje wesele z duchem romantycznych i pełnych miłości doznań. To z tą myślą przygotowaliśmy trzy proste triki, które poruszą najtwardsze i najbardziej odporne serca.

Pierwszy taniec

Pierwszy taniec, wykonywany przez świeżo zaślubione małżeństwo, to zapowiedź długiej zabawy oraz zachęta do pląsów zaproszonych gości. Zwyczaj ten nawiązuje do staropolskiego zwyczaju tańczenia poloneza przez gospodarzy. Z czasem, do pierwszej pary dołączali goście, radośnie maszerując po parkiecie.

Dziś pierwszy taniec to niezwykle sentymentalny moment, do którego przygotowuje się zakochana para. Wiele godzin treningu i odbywane kursy służyć mają tej romantycznej chwili. Aby poruszyć serca gości pary młode decydują się na dwa triki:

  • Wybierają piosenki, które opisują ich związek, albo mają niezwykle symboliczny wydźwięk. Niezwykle popularnym utworem jest All you need is love oraz My heart will go on, że znanego filmu Titanic. Ostatecznie w wyborze motywu przewodniego powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami i odczuciami. To indywidualnie dobrana piosenka poruszy Państwa Młodych, a ostatecznie – również gości, zgromadzonych wokół parkietu.
  • Baw się światłem – lekko przyciemnione światło, świecące w oddali lampiony, unoszący się na parkiecie dym, to najprostsze i najbardziej popularne aranżacje pierwszego tańca.

Prezenty dla naszych rodziców

Niezwykle wzruszającym punktem, zwłaszcza dla obdarowywanych rodziców, jest moment podziękowań. Te kilka minut to hołd– za wsparcie, okazaną pomoc finansową lub mentalną w organizacji wesela, za wychowanie i przekazane wartości. Dla wielu z nich moment zaślubin to oficjalne pójście nową drogą – w celu założenia rodziny i pójścia zupełnie „na swoje”. Romantyzm chwili nie musi dotyczyć się tylko miłości między małżonkami – może symbolizować także miłość rodzica do dziecka. To w tym celu montujemy filmiki rodzinne, które puszczamy na rzutnikach, wznosimy toast i wręczamy symboliczne prezenty, które pozostaną z rodzicami na wiele długich lat.

Romantyczne dekoracje

Na koniec zadbajmy o nastrój i klimat naszej weselnej sali. W końcu kilka dodatków, gra świateł oraz aranżacje na stołach, pozwolą stworzyć niesamowitą, romantyczną aurę. Niezwykle popularne są świecie ustawione na stołach, przypominające romantyczną kolację z filmu Piękna i Bestia. Delikatne, ciepłe światło świec oraz unoszący się aromat stwarza niezwykle klimatyczne i urokliwe miejsce. Uzupełnić je mogą wspólne fotografie, rozwieszone na tablicach przed wejściem, świeżo ścięte kwiaty oraz satynowe, zwiewne obrusy. Od wielu sezonów dużą popularnością cieszą się duże napisy ustawione na tarasach lub w ogrodzie, a także ścianka za młodą parą, udekorowana romantycznymi cytatami czy naturalnymi ozdobami.

Odkryj

Wirtualny spacer

Recepcja

T: +48 530 499 886

E: recepcja@staragarbarnia.pl

 

Od 28.01.2021 Stara Garbarnia korzysta z subwencji finansowej w ramach „TARCZA PFR 2.0”

Biuro imprez

E-mail: info@staragarbarnia.pl

Justyna Pięciak
Tel.: 664 953 946
E-mail: j.pieciak@staragarbarnia.pl

Krzysztof Kowalski
Tel.: 664 951 855
E-mail: k.kowalski@staragarbarnia.pl

Lokalizacja

Hotel Stara Garbarnia

ul. Wielkopolska 72

54-027 Wrocław

Newsletter