Andrzejki – aranżacja Sali na wielką zabawę – Blog Stara Garbarnia

Według tradycji Andrzejki to okazja do wspólnej zabawy przy akompaniamencie wróżb i przepowiedni. Zawsze przypada w wigilię imienin Andrzeja, stąd jest często łączona z celebracją imienin. Jeszcze częściej jest okazją do spotkań i wielkiej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem – czasu wyciszenia i pokory.

Chcąc hucznie obchodzić Andrzejki należy zastanowić się nad wyborem miejsca imprezy. Jak mawia przysłowiowy wujek Andrzej, często pieszczotliwie w rodzinie nazywany Wujem Endrju: „W domu to my możemy sobie przy kawie posiedzieć, Andrzejki to muszą być z pompą!”. Jeśli też chcecie zorganizować zabawę, którą będzie się długo wspominało, polecam wybrać miejsce które będzie służyć tańcom i zapewni swobodę gościom.

Sala idealna na Andrzejki!

Aranżując salę konieczne jest zabezpieczenie przestrzeni, która będzie spełniała rolę parkietu tanecznego. Parkiet z kolei powinien być na tyle duży, by zapewnić gościom swobodę podczas pląsów. W kwestii tańców należy zadbać o miejsce dla DJ’a lub zespołu muzycznego, którego rolą będzie angażowanie gości do zabawy.

W zależności od tego czy decydujemy się na Andrzejki tematyczne, których myśl przewodnią wybieramy jako organizatorzy imprezy, czy też pozostawiamy aranżację klasyczną, warto przygotować się do przygotowania sali. W pierwszym przypadku wybieramy dekoracje zgodne i konsekwentne z tematem przez nas wybranym. W drugim – na ratunek przychodzi cała gama ozdób, od balonów, przez girlandy z zawieszkami, po lampiony i pompony we wszystkich kolorach.

Jeśli planujemy wróżby, dobrym rozwiązaniem będzie wyodrębnienie przestrzeni na obszar gier i zabaw. Ważne, aby przygotowując stanowisko zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Wybierając wróżby z gorącym woskiem, ustawmy wyposażenie niezbędne do zabawy na tyle daleko parkietu, by innym bawiącym się gościom nie groziło poparzenie. Aby nadać niepowtarzalnego klimatu wydarzeniu, należy zaaranżować oświetlenie, które odda charakter imprezy. W celu stworzenia świata magii, należy zadbać o rozstawienie świec i zmniejszenie strumienia jasnego światła. Alternatywą do tradycyjnych świec będą lampiony, które dodatkowo będziemy mogli wykorzystać podczas innych okazji.

By wzmocnić efekt tajemniczości dobrym rozwiązaniem będzie udekorowanie przestrzeni starymi księgami, dużymi kulami lub wszystkim, co kojarzyć się może z przepowiedniami.

Reasumując, wybierając odpowiednio dużą salę, zapewniamy sobie możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni. Chcąc połączyć magiczny charakter imprezy z taneczną zabawą, rozplanujmy salę w taki sposób gwarantujący komfort i swobodę, ale także bezpieczeństwo naszych andrzejowych gości. Idealną przestrzenią do zabawy andrzejkowej będzie: Dom Weselny lub Restauracja.

Odkryj

Wirtualny spacer

Recepcja

T: 71 354 77 77 / 530 499 886

E:recepcja@staragarbarnia.pl

Lokalizacja

Hotel Stara Garbarnia

ul. Wielkopolska 72

54-027 Wrocław

Newsletter